Strona głównaUncategorizedZabieg wstawienia implantów

Zabieg wstawienia implantów

Wstawienie implantów to dosyć popularny zabieg, na temat którego wielu pacjentów szuka informacji. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy garść podstawowych informacji na temat zabiegu tego typu.

Usługa wstawienia implantów jest znacznie bardziej dostępna niż kilka lat temu

Jeszcze kilka lat temu zabieg wstawienia implantów zębów wydawał się czymś zarezerwowanym dla osób, które po pierwsze nie bały się stomatologicznych innowacji i nowości, po drugie dysponowały odpowiednim budżetem. Dziś, usługi te stały się bardziej dostępne, mniej elitarne oraz straciły blask związany z sensacją. Obecnie wiele gabinetów i pracowni dentystycznych w Polsce, z których usług bez problemu może skorzystać każdy z nas, zajmuje się zabiegami, polegające na wstawieniu implantów, które zastępują korzeń utraconego zęba.

Wstawienie implantów

Implanty zębowe (np. implanty warszawa) najczęściej wykonuje się z tytanu lub cyrkonu. Przed wstawieniem, niezbędna jest odpowiednia diagnostyka, wykonywana zwykle przed samym zabiegiem. Praktyka ta, ma na celu wyeliminowanie pewnych stanów naszego organizmu, które mogłyby wykluczyć przeprowadzenie czynności doczepienia sztucznego korzenia zęba przez dentystę. W dalszej kolejności możemy się spodziewać wykonania tomografii komputerowej, po której może już zostać wykonany planowany zabieg. W trakcie jego czynności jesteśmy poddawani znieczuleni, po to by odczuwany przez nas próg bólu, spadł do minimum. Wstawienie implantu zęba, ma miejsce po wykonaniu odpowiednich nawierceń.

Po pomyślnym wykonaniu implantacji. Należy poczekać na wgojenie implantu rozumiane jako połączenie implantu z tkanką kostną. Proces ten z reguły trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Proces implantacji może mieć charakter jednofazowy (założenie obudowy protetycznej następuje na tej samej wizycie dentystycznej na której zakładany jest implant) lub charakter dwufazowy (założenie obudowy protetycznej dopiero po wygojeniu się implantu).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne