Strona głównaLogistykaTransport ładunków ponadgabarytowych

Transport ładunków ponadgabarytowych

Na zlecenie jednego z przodujących rosyjskich producentów spółka GEFCO Rosja wykonała tzw. transport multimodalny (mowa o przewozie towarów przy użyciu dwóch lub większej ilości rodzajów transportu) ponadgabarytowych towarów pochodzących z Chin do znajdującego się w zachodniej Rosji obwodu kurskiego. Dzięki bliskiej współpracy z chińskim oddziałem GEFCO wspomniana spółka dostarczyła 1500 ton ponadgabarytowych ładunków w przeciągu zaledwie ośmiu miesięcy, wykorzystując w tym celu obsługę celną tranzytu wewnętrznego. Dosyć istotny jest w tym przypadku również fakt, iż przygotowania do tego transportu trwały dwa miesiące.

Jak przebiegał transport ponadgabarytowych towarów?

GEFCO Rosja w czasie obowiązujących na całym świecie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa zarządzało transportem morskim towarów, który rozpoczął się w Szanghaju i dotarł do Konstancy, czyli największego obecnie portu handlowego zlokalizowanego w Rumunii, po czym przy pomocy barki trafił on do rosyjskiego Rostowa nad Donem, w którym konieczne było przeprowadzenie przeładunku towarów. Ostatnim etapem całej przeprawy był transport drogowy ponadgabarytowych ładunków do znajdującego się w obwodzie kurskim producenta żywności, czyli do miejsca, w którym obecnie budowany jest największy w całej Europie zakład przetwórstwa nasion oleistych roślin.

Czy podczas transportu konieczne było zmierzenie się z jakimiś problemami?

Niestety, ale tak. Jednym z głównych problemów był transport drogowy ponadgabarytowych towarów, których szerokość wynosiła 6,5 metra, jednak ich waga nie przekraczała 92 ton. W przypadku takiego transportu na autostradach obowiązują pewne normy, które podczas transportu zostały przekroczone. Na szczęście specjaliści z GEFCO Rosja z wyprzedzeniem sprawdzili całą drogę przejazdu ładunku oraz wyznaczyli trasę, która omijała główne autostrady oraz drogi federalne, biegnąc drogami drugorzędnymi. Kolejnym problemem było przewiezienie ładunku, którego szerokość przekraczała szerokość jezdni, jednak i z tym problemem bardzo dobrze sobie poradzili, uzyskując pozwolenie na czasowe wstrzymanie ruchu w najbardziej problematycznych miejscach. Dosyć istotny jest również fakt, iż podmioty, które zaangażowane były w cały projekt miały ze sobą bardzo szybką i skuteczną łączność, o którą zadbała wieża kontrolna GEFCO 1520. Dzięki temu na poszczególnych ogniwach łańcucha transportowego wszystko przebiegało bardzo sprawnie i nie doszło do żadnych zakłóceń oraz opóźnień w dostawie nie tylko jednego, ale również dwóch innych transportów. Jakie jednak wnioski można wyciągnąć z tego transportu? Tym najważniejszym jest fakt, iż praca pomiędzy poszczególnymi zespołami GEFCO mającymi swoje oddziały w różnych krajach była bardzo dobrze skoordynowana, dzięki czemu cały ładunek został dostarczony do fabryki nie tylko na czas, ale również w bezpieczny sposób, co mogło być dosyć trudne do osiągnięcia w związku z tym, że obecnie na całym świecie panuje pandemia koronawirusa, utrudniająca zrealizowanie wielu przedsięwzięć.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne