Renowacja felg

W niniejszym artykule przedstawiamy w jaki sposób można odnowić felgę aluminiową by wyglądała jak nowa. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu kilku zabiegów, na czele z piaskowaniem i lakierowaniem możliwe jest uzyskanie niemal idealnego efektu.

Obróbka wstępna

Podstawą do rozpoczęcia renowacji felgi jest tak zwana obróbka wstępna, czyli dokładne oczyszczenie felgi z zalegającej rdzy, nalotów, starej powłoki lakierniczej oraz wszelkich innych zanieczyszczeń. Do tego celu stosuje się śrutowanie, odlakierowywanie oraz piaskowanie.

Szczególnie ważne jest piaskowanie, które polega na potraktowanie metalowej powierzchni strumieniem sprężonego powierzchnia z dodatkiem twardych mikrocząsteczek. Efektem piaskowania jest odłuszczona, matowa powierzchnia, która jest niemal doskonale przygotowana do położenia nowej farby. Piaskowanie jest powszechnie uznane za najskuteczniejszą metodę czyszczenia powierzchniowego. Piaskowanie można stosować w przypadku stali, żeliwa, szkła oraz tworzyw sztucznych. Praktyka pokazuje, że znakomicie się sprawdza w przypadku felg aluminiowych.

Felga poza piaskowaniem powinna przejść dokładne mycie wykonane za pomocą myjki natryskowej. Po umyciu felgi pod ciśnieniem nakładana jest pasywna warstwa polimeru. Wykonywane jest między innymi odtłuszczanie oraz fosforanowanie żelazowe.

Lakierowanie

Dopiero gdy felga jest dokładnie oczyszczona można przejść do lakierowania.  Lakierowanie jest wykonywane za pomocą lakierowania proszkowego. W tej metodzie farba jest nanoszona elektrostatycznie (przy wykorzystaniu wysokiej temperatury około 180-200 stopni Celsjusza). Cząsteczki farby z nienaganną precyzją przylegają do metalowej powierzchni dając imponujący efekt wizualny, gdyż farba tworzy gładką idealnie równą powierzchnię. Poza kwestiami estetycznymi istotny jest fakt, że zastosowanie lakierowania proszkowego chroni przed korozją. W celu osiągnięcia jak najlepszego efektu rekomendowane jest naniesienie dwóch warstw farby. Czasami dla jeszcze lepszego zabezpieczenia felgi stosowana jest trzecia warstwa w postaci transparentnego koloru.

Więcej na temat renowacji felg można przeczytać na renowacja felg Olsztyn

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne