Strona głównaUncategorizedPodnośnik sufitowy ułatwia opiekę nad chorymi

Podnośnik sufitowy ułatwia opiekę nad chorymi

Osoby chore i z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym często potrzebują opieki drugiego człowieka. Praca opiekuna nie jest łatwa, bo prócz konieczności posiadania wiedzy na tematy medyczne, konieczna jest też siła fizyczna umożliwiająca podniesienie podopiecznego. 

Ogromnym ułatwieniem w opiece nad osobami niesamodzielnymi są podnośniki sufitowe, które nie tylko pozwolą przenieść taką osobę z łóżka na wózek, ale mogą tworzyć całą sieć połączeń między pomieszczeniami. Przydają się zarówno w domach, jak i placówkach medycznych czy domach opieki.

Zalety podnośnika sufitowego

Podnośnik sufitowy jest niezbędny podczas opieki nad chorym lub osobą z niepełnosprawnością, która nie jest w stanie poruszać się samodzielnie. Przetransportowanie podopiecznego z łóżka na wózek inwalidzki, sanitarny czy do innego pomieszczenia może być wyzwaniem nawet dla najbardziej wprawionego opiekuna. W niektórych przypadkach użycie chusty oraz podnośnika sufitowego będzie po prostu bezpieczniejsze dla chorego i bardziej wygodna.

Dzięki systemowi szyn, obrotnic i zwrotnic, podnośniki sufitowe mogą pomóc w transporcie chorego do dowolnego pomieszczenia, w którym te elementy zostały zamontowane. Urządzenie może mieć wieszak 2-, 3- lub 4-punktowy, który można dobrać pod własne potrzeby, a także, w zależności od modelu, może być sterowany za pomocą pilota, co jeszcze bardziej ułatwia pracę opiekuna.

Gdzie montowane są podnośniki sufitowe?

Podnośniki sufitowe są bardzo uniwersalnym urządzeniem i przydają się w wielu miejscach. Szpitale, centra rehabilitacyjne, hospicja, domy opieki – wszędzie tam, gdzie mogą przebywać osoby niesamodzielne.

Taki sprzęt jest również bardzo przydatny w domach, gdzie opiekę nad osobami z niepełnosprawnością ruchową i chorymi sprawuje rodzina.

Podnośnik sufitowy powinien być dostępny wszędzie tam, gdzie wymagane jest podnoszenie i przenoszenie osoby niesamodzielnej. Nie tylko pomaga opiekunom odciążając ich, ale też poprawia komfort i bezpieczeństwo przenoszonych osób.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne