Najlepszy dermatolog w Poznaniu

0
989

Problemy skórne są w mniejszym lub większym stopniu nieuniknione. Z problemami takimi jak drobne przebarwienia na twarzy, zmiany trądzikowe lub rumień zmaga się wiele osób. Czy to już wystarczające powody, by zgłosić się do dermatologa? Zdecydowanie – każda niepokojąca nas dolegliwość, powinna być skonsultowana ze specjalistą. Należy pamiętać, że nieleczone zmiany na skórze mogą spowodować, że z pozoru niegroźne problemy, przekształcą się w poważniejsze choroby dermatologiczne.

Nie wybieraj lekarza z przypadku

Pacjenci chcący umówić się na wizytę u Dermatologa, często zwracają uwagę głównie na czas oczekiwania na wizytę. To zrozumiałe, ale nie zawsze słuszne. Aby mieć pewność, że trafiamy w ręce prawdziwego specjalisty, który sprawnie nam pomoże, warto brać pod uwagę inne kryteria. Wybór lekarza warto poprzedzić szybkim zapoznaniem się z jego karierą zawodową i przeczytaniem opinii innych pacjentów. Następnie, podczas wizyty należałoby dla własnego komfortu, zwrócić uwagę na stosunek lekarza do pacjenta i reakcję na zgłaszane problemy. Dopiero wtedy możliwa jest ocena i podjęcie decyzji o kontynuowaniu leczenia w wybranym gabinecie. 

5 kwestii na które warto zwrócić uwagę, wybierając dermatologa

Będąc już w gabinecie specjalisty, warto wiedzieć na co dokładnie zwrócić uwagę. Prawidłowo przeprowadzona konsultacja dermatologiczna dotycząca leczenia schorzeń skórnych, składa się z kilku etapów:

  • wstępny wywiad z pacjentem,
  • dokładne oględziny zmian skórnych,
  • pogłębiony wywiad z pacjentem,
  • zlecenie potrzebnych badań i przepisanie leków,
  • zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry.

Takie konsultacje muszą odbywać się w regularnych odstępach czasu. Nawet najlepszy specjalista dermatologii nie jest w stanie skutecznie leczyć pacjenta, którego widzi raz na pół roku.

Oferta ma znaczenie

Lekarz dermatolog zajmuje się wszelkimi problemami i dolegliwościami ze strony skóry. Najczęściej są to: trądzik (młodzieńczy, różowaty, pospolity), choroby zakaźne (grzybica, świerzb, brodawki spowodowane wirusem brodawczaka ludzkiego), łuszczyca, łupież, atopowe zapalenie skóry (AZS) oparzenia, odmrożenia, a także łysienie oraz pogorszenie stanu włosów i paznokci. Jeśli szukacie dermatologa, który z łatwością pomoże Wam z każdym z tych problemów, koniecznie zajrzyjcie na dermatolog Poznań.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.