Strona głównaUncategorizedKiedy i jak zapisać dziecko do przedszkola?

Kiedy i jak zapisać dziecko do przedszkola?

Rodzice maluchów często zastanawiają się, kiedy jest najlepszy moment, aby zapisać dziecko do przedszkola. Niektóre placówki przyjmują już 2,5-letnie dzieci, jednak czy jest to odpowiedni moment, aby maluch dołączył do grona przedszkolaków? Może lepiej zaczekać, aż podrośnie, albo zostawić go pod opieką niani lub babci i zapisać dopiero do zerówki? Rodzice maluchów nieustannie szukają odpowiedzi na te pytania, dlatego przychodzimy z pomocą. 

Zacznij od Drzwi Otwartych

Kluczem do sukcesu w przedszkolnej przygodzie dziecka, jest spokojny i pewien swojej dezycję rodzic. Dlatego niezwykle istotne jest to, aby przed wyborem placówki, do której poślemy dziecko dać sobie czas na zapoznanie się z ofertą różnych miejsc. Po wstępnej selekcji przedszkoli warto skorzystać z drzwi otwartych. Często są to zbiorowe spotkania rodziców, jednak zdarzają się także indywidualne, tak jak na przykład w miejscu jakim jest przedszkole Olsztyn. Podczas takiego spotkania uzyskamy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania, a kadra przedszkola z przyjemnością rozwieje wątpliwości, które pojawiają się w głowie każdego rodzica. 

Rozmawiaj z dzieckiem

Bardzo ważnym etapem jest także rozmowa z dzieckiem. Nie warto zatajać przed malcem tego, że niebawem będzie uczęszczał do żłobka lub przedszkola. Warto opowiadać historie, które będą opowiadały o nowym miejscu w bardzo pozytywny i zachęcający sposób. Kluczowe jest to, aby nie naciskać na dziecko, tylko krok po kroku oswajać je z tą myślą. Być może maluch będzie miał wiele pytań związanych z przedszkolem. Warto zaspokoić ciekawość naszej pociechy i spokojnie opowiedzieć o tym, jak to wygląda. 

Skorzystaj z dni adaptacyjnych

Gdy decyzja zostanie już podjęta, nie można zapomnieć o adaptacji. To bardzo ważne, by dziecko mogło poznać nowe miejsce razem z rodzicem. Dzięki temu będzie mniej zestresowane, a obecność mamy lub taty oswoi go z nową rzeczywistością. To także doskonała sposobność ku temu, by maluch poznał swoje nowe „ciocie” i mógł się z nimi zaprzyjaźnić. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne