Strona głównaLogistykaDlaczego warto zdecydować się na wynajem powierzchni magazynowej?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem powierzchni magazynowej?

Przedsiębiorstwo wykorzystujące w swojej działalności procesy logistyczno-dystrybucyjne ma do wyboru zakup magazynu lub wynajem. Bez wątpienia zarówno jedna jak i druga opcja ma swoje wady i zalety. W niniejszym artykule skupiamy się na przedstawieniu korzyści wynikających z wynajmu.

Wynajem jest tańszy i szybszy od zakupu lub budowy magazynu

Zbudowanie lub zakup obiektu magazynowego wiąże się z dużym kosztem i jest czasochłonnym zadaniem. Alternatywą jest wynajem powierzchni magazynowej. W praktyce posiadanie własnego magazynu to strategia, która jest niezbędna wyłącznie w przypadku dużych organizacji, które dysponują niezagospodarowanymi środkami finansowymi. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą opierać swoją działalność na wynajmie, który jest znacznie bardziej elastyczny i nie wymaga początkowych dużych nakładów finansowych.

Zbudowanie hali magazynowej wymaga wielu miesięcy lub nawet lat. Tymczasem wynajmowana powierzchnia może być udostępniona dosłownie w ciągu kilku dni. Dla tych przedsiębiorców, dla których czas odgrywa istotną rolę argument ten może być bardzo ważny.

Elastyczność jest ważnym aspektem nie tylko dla tych przedsiębiorców, którzy się szybko rozwijają, ale także dla tych, którzy nie są pewni jak długo będą potrzebowali daną powierzchnię magazynową. Wynajmowane centrum magazynowe pozwala na elastyczne dostosowanie wielkości wykorzystywanej powierzchni do potrzeb. Na dynamicznie działających rynkach ma to niebagatelne znaczenie.

Duży wybór i wysoka jakość powierzchni magazynowych

Polski rynek powierzchni magazynowych stale się rozrasta, w związku z czym wybór magazynów do wynajęcia jest całkiem niezły. Przedsiębiorstwa poszukujące nowoczesnej przestrzeni magazynowej mogą wybierać spośród różnych obiektów tak aby wybrać ten magazyn, który odpowiada potrzebom.

Zbudowanie magazynu, który spełnia restrykcyjne normy (np. klasyfikujące magazyn literą A) jest trudnym czasochłonnym i przede wszystkim kapitałochłonnym zadaniem. Tymczasem wynajęcie centrum dystrybucyjnego, które jest zgodne z licznymi wymogami nie jest trudnym zadaniem, gdyż na mapie polski jest wiele nowoczesnych obiektów tego typu gotowych do wynajęcia od zaraz.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne